Şehir Çalışmalarında İslam Tarihi Kaynaklarının Kullanımı

0
104

2020 yılı malum virüs salgını nedeniyle akademik toplantı ve çalışmaların azalmasına sebep olsa da uzaktan eğitimler sayesinde hayat bir taraftan devam ediyor.

Türkiye’de önemli konulara temas eden İLEM İhtisas Toplum Çalışma Grubu, bu sefer “Şehir-Mekan Araştırmalarında Yeni Metodlar” başlıklı bir seminer dizisini hayata geçirmeye çalışacak. Bu bağlamda nasip olursa ben de 19 Mayıs 2020 tarihinde “Şehir Çalışmalarında İslam Tarihi Kaynaklarının Kullanımı” konusunda katılımcılarla buluşacağım.

Şehir-Mekan Araştırmalarında Yeni Metodlar Dizi Semineri Amaç ve Kapsamı
Şehir ve mekan araştırmalarında bilginin üretimi ve sunulması konusunda yeni yöntem teklifleri, ilgili disiplinin önemli arayışları arasındadır. Kentleşme sorunlarının karmaşıklaştığı ve yeni araştırmaların çeşitlendiği bir dönemde, özellikle lisansüstü eğitim görerek tez araştırmalarında bulunan genç akademisyenler için, kentsel mekânsal araştırmalarda yeni metodolojilerin takip edilmesi gerekmektedir. Bu araştırmalara girdi sağlayan ya da birlikte çalışma gereği duyan farklı disiplinlerin katkıları ve yaklaşımları, kentsel-mekansal üretimleri zenginleştirmektedir. Bu amaçla kurgulanan dizi seminer, genç akademisyenlerin aktif katılımları ile İslam İlimleri, Coğrafya, Siyaset, Mantık, Tasarım ve Felsefe alanlarından beslenecek şekilde düşünülmüştür.

NOT: Program, ülkemizin içerisinde bulunduğu durum göz önüne alınarak Youtube üzerinden canlı yayınlanacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz