İlyas Uçar - Ebû Rudeyha - Evvâh

İlyas Uçar Kimdir?

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 715
ZayıfMükemmel 

1983 yılında Tokat'ta doğdu.
Çocukluğu babasının memuriyetinden dolayı 7 yıl Suşehri, 6 yıl İmranlı olmak üzere toplam 13 yıl Sivas'ta geçti.
1996 yılında İstanbul-Küçükköy İmam Hatip Lisesi'ne kaydoldu. 2001 yılında buradan mezun oldu.
2002 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni kazandı.
2006 yılında fakülteden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi'nde, İslam Hukuku alanında Yüksek Lisans'a başladı ve 2009 yılında "Yolculukta Namazın Kısaltılması" adlı tez çalışmasıyla master eğitimini tamamladı.
2006 yılında İlahiyatı bitirdikten sonra öğrenim hayatı boyunca kendisine kucak açan İstanbul Hacı Muharrem Öğrenci Yurdu'nun bağlı bulunduğu İlim Yayma Cemiyeti'nin Sakarya, Akyazı İmam Hatip Lisesi yurt müdürlüğüne görevlendirildi. Kısa süre sonra İstanbul-Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi kurucu yurt müdür yardımcılığına getirildi.
2007 yılında İstanbul-Eyüp Sultan semtinde İmam Hatip olarak göreve başladı. Bu süreçte Eyüp İmam Hatip Lisesi'nde meslek derslerine girdi ve özel olarak arapça dersleri verdi.
2012 yılında, Ankara'da Diyanet İşler Başkanlığı'nın Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne görevlendirildi.
2012 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Tarih Bölümü'nde Doktora çalışmasına başladı.
2013 yılında yapılan vâizlik sınavını kazanarak 2014 yılında Tokat İli, Almus İlçesi'ne Vâiz olarak atandı.
2015 yılında Kırıkkale İslami İlimler Fakültesi, İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı ve halen buradaki görevini sürdürmektedir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile