İlyas Uçar - Ebû Rudeyha - Evvâh

Kadın Aşk Aile

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 7
ZayıfMükemmel 

Kitap Adı: Kadın Aşk Ail
Yazarı: Peyami Safa
Sayfa: 220 sayfa
Bitirme Tarihi: 16 Ekim 2009

 

Özet: Kişisel ve toplumsal olarak hepimizi ilgilendiren konuları ve temaları ihtiva eden bu eserde klasik Peyami Safa çizgisini ve usta kalemin yansımalarını görüyoruz. Bu kadar derin ve keskin konuları bazen nükteli bazen sitemli bazen de duygusal olarak anlatan milli ve dini hassasiyetten uzaklaşmayan bir yazar olmak kolay bir iş olmasa gerek.

Peyami Safa eserinde yer alan konular, güncel olarak yazarın kaleme almış olduğu makale, köşe yazısı ve dergi içeriklerinden oluşmaktadır. 1940 ve 1950li yıllara ait olayları inceleyen ve olaylara sadece bulunduğu tarih itibariyle bakmayan yazar kitabı üç bölüme ayırarak okuyucuya belki de seçme hakkı tanımakta.

Kadın bölümü özellikle herkes tarafından okunmalı. Böylelikle, şimdilerde derin yara olarak nitelediğimiz şeylerin ne zaman çıban başı olduğunu daha iyi anlayacaksınız. 

Aşk ve aile bölümde de kavramlarla doğrudan ilintili olaylar irdelenmiş ve yazarın yorumları aktarılmıştır. Özellikle kişilerin birbirlerine karşı takınmış olduğu tavır, kullanılan lafızlar sizi adeta o devirlere götürüyor. Okumaktan sıkılmayacak, beğenerek okuyacak ve olaylar içinde bir aktör olduğunuzu hissedeceksiniz zaman zaman. Okunası bir güzel bir kitap olduğunu yinelerek duama geçiyorum.

Mevla çok okuyan, anlayan, anladıklarını hayatına yansıtan ve başkalarıyla da paylaşabilen hakiki müminlerden olmayı nasib etsin.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile