İlyas Uçar - Ebû Rudeyha - Evvâh

Hadislerin Dilinden Fatıma

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 
Kitap Adı: Hadislerin Dilinden Fatıma
Yazarı: Derleme  
Sayfa: 64 sayfa   
Bitirme Tarihi: 30 Ocak 2008
 
Özet: Aslında bu çalışma bir kitap olmaktan çok kitapçık diyebileceğimiz bir yapıya sahip. Zaten yazarının olmaması da bunu destekliyor. Hz. Fatımayı anma programında dağıtalan bu kitapçık hz Fatıma'nın şahsiyetini, hayatını bizlere anlatarak özellikle genç kızlara hayat felsefesi oluşturmayı düşünmüş. Kitabın arka kapağındaki sözler kitabın amacını ortaya koymakta:

Amacımız Hz. Fatıma'nın hayatını, tınısı kulaklarda kalan, yüreğimize işlemeyen, nesilden nesile aktarılan bir kıssa olmaktan çıkarıp; hayatımıza ve davranışlarımıza yön veren, çağımıza güncellenmiş bir klavuza dönüştürmektir. Tüm çağlarda kadınların yükselişi "Fatıma"nın gölgesinde, izinde olmakla ve onu aşkla sevmekle mümkündür.
 
Hadislerden derleme olan kitapçık baştan sona Hz Fatıma'nın özellikleri, meziyetleri ve faziletleri hakkında bize bilgi vermektedir özellikle hanım kardeşlerimizin göz gezdirmesi gereken bir çalışma. Mevla çok okuyan, anlayan, anladıklarını hayatına yansıtan ve başkalarıyla da paylaşabilen hakiki müminlerden olmayı nasib etsin.       
       
İlyas Uçar - Ebû Rudeyha

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile