İlyas Uçar - Ebû Rudeyha - Evvâh

Üç Makale

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfMükemmel 

Kitap Adı: Üç Makale
Yazarı: Süleyman Mollaibrahimoğlu
Sayfa: 240 sayfa
Bitirme Tarihi: 20 Haziran 2008

Özet: Bu kitap isminden de anlaşılacağı üzere üç makaleden oluşmakta. Tefsir alanındaki bazı konulara ışık tutmak amacıyla kaleme alınan bu eserde yer alan makaleler su şu şekildedir:
I. Ana Hatlarıyla Kur'an Tefsiri ve Tefsirdeki İhtilaflar: Bu makalede tefsir ve tefsirle yakından ilgili kavramlar el alınmış, tefsir ilminin konusu, gayesi, çeşitleri incelenmiş son kısmında ise tefsir dalındaki ihtilaflar okuyucuya sunulmuştur.
II. Türkiye'de Cumhuriyet Dönemi Tefsir Çalışmaları: Bu bölümde ise makalenin adından da anlaşılacağı üzere Cumhuriyet Dönemine ait telif ve tercüme eserler tek tek incelenmiştir.
III. Kur'an Işığında Nuh (a.s) ve Nuh'un Gemisi: Bu makale de iki bölümden oluşmakta birinci bölümde Hz Nuh (a.s) kimdir, hayatı ve daveti nasıl olmuştur bu konular incelenmiş. İkinci bölümünde ise Nuh'un gemisinin durumu tarihi bilgi ve belgeler ışığında aydınlatılmaya çalışılmıştır.
Tefsir alanına ilgi duyan ve İslami alanda çalışma yapan kardeşlerimize bu kitabı okumalarını tavsiye ediyoruz. Dili açık ve net herkesin anlayaca şekilde sadedir.

Mevla çok okuyan, anlayan, anladıklarını hayatına yansıtan ve başkalarıyla da paylaşabilen hakiki müminlerden olmayı nasib etsin.    
    
İlyas Uçar - Ebû Rudeyha - Evvâh

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile