İlyas Uçar - Ebû Rudeyha - Evvâh

Ailede Sevgi İletişimi

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 4
ZayıfMükemmel 
Kitap Adı: Ailede Sevgi İletişimi
Yazarı: Vehbi Vakkasoğlu
Sayfa: 256 sayfa
Bitirme Tarihi: 18 Şubat 2008


Özet: Severek ve beğenerek okuduğum bir kitap yalnız sadece yeni evlenecek çiftlerin değil evli çiftlerin ve ebeveynin de okuması gerekli olan bir kitap bence. Aile kurumunun tanımı, önemi, mahiyeti ile başlayan eser aile hayatını oluşturmanın ilk adımı olan evlilik öncesi dönem ile okuyucusuna seslenmeye devam ediyor. Evliliğin dini, sosyla, örfi boyutlarını ortaya serip bu dönemin ne kadar çetrefilli, uçurumlu bir dönem olduğunu vurgulamaktadır. Ardından evliliğin ve hayatın vazgeçilmez unsuru olan, eserin ismini de oluşturan "iletişim" konusuna giren Vakkasoğlu iletişim çeşitleri, iletişimin önemi, iletişim yolları gibi konuları incelemektedir.
Aile gibi kutsal bir makamın içinde yaşanan karı-koca, ebeveyn-çocuk, kaynata,kaynana-gelin,damat ilişkilerini bunların müspet ve menfi yönde nasıl geliştiğini anlatmaya çalışan yazar yaşamdan örnekler sunarak okuyucu kitaba bağlıyor. Çünkü bu konularda ne kadar yazılırsa yazılsın tecrübelerden faydalanmadıktan sonra kişi hayal kırıklığı yaşayabilmektedir. İşte biz de eseri okuyup 100mutlu bir yuva kuracağız hayaline kapılmayalım her zaman ters giden ve istenmeyen olaylarla karşılaşacağımızı evliliğin iyi ve kötü günlerde beraber olunacak bir müessese olduğunu aklımızdan çıkarmayalım.

Mevla çok okuyan, anlayan, anladıklarını hayatına yansıtan ve başkalarıyla da paylaşabilen hakiki müminlerden olmayı nasib etsin.

İlyas Uçar - Ebû Rudeyha -Evvâh

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile