İlyas Uçar - Ebû Rudeyha - Evvâh

Ömür Boyu Aşk

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 7
ZayıfMükemmel 

Özet: Oldukça popüler ve birçok kişi tarafından okunan kitap hakkında aslında pek birşey söylemeye de gerek yok. Adı ve şöhreti yeterince kendini tanıtıyor. Son yılların ençok okunan aile kitabı olduğu son kapakta zaten belirtilmiş.
Yazar gerçekten de olayları çok iyi bir biçimde yansıtmış her okuyan kendi hayatından bir parça bulabilmekte yapmış olduğu hataları görebilmektedir. Gerek evlilik öncesi, gerek evlilik sırasında yaşanan acı tatlı olaylardan veya yaşanması muhtemel vakıalardan çok güzel bir şekilde bahsetmiştir. Yine evliliğin öznesi durumunda yer alan eşler ve onların hayatından ister istemez etkili olan ebeveynler hakkında müsbet ve menfi yönde pasajlar kaleme almıştır.
Evlilik sırasında yaşanacak olası sıkıntı ve marazlara karşılık gerek büyüklerden, gerek bu alanda ihtisas sahibi olan kişilerden yardım almak gerektiğini evlilik gibi kutsal bir müessesenin bizim gözümüzde büyüttüğümüz ama aslında çok da büyük olmayan sebeplerden dolayı yıkıma uğramaması gerektiğini söylemektedir. Zaten Yüce Yaradanımızın da bu fiili hiç tasvib etmediğini vurgulamaktadır.
Toplam iki kitaptan oluşan bu eser evlilik çağında olan veya evlilikte problemler yaşayan kardeşlerimizin kesinlikle okuması ve çözümlere ulaştırıcı adımlar sağlamasına yardımcı olacak bir kaynak olarak düşünüyorum ama yine de ne olursa olsun bunlar teorik yanıdır esas iş kalpte, niyette ve bu yoldaki kararlı adımlarda bitmektedir ki dua olmadan da başarı sağlayamayacağımızı aklımızdan çıkarmamalıyız.

Mevla çok okuyan, anlayan, anladıklarını hayatına yansıtan ve başkalarıyla da paylaşabilen hakiki müminlerden olmayı nasib etsin.İlyas Uçar - Ebû Rudeyha - Evvâh

 Kitap Adı: Ömür Boyu Aşk
Yazarı: Cemil Tokpınar
Sayfa: 270 sayfa
Bitirme Tarihi: 12 Şubat 2008

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile