EskiYeni Dergisi Editörler Kurulu Toplantısı

0
244

Yeni yapılanmasıyla TR DİZİN’de taranmaya başlayan Eski Yeni dergisinin (https://dergipark.org.tr/tr/pub/eskiyeni) editörler kurulu olarak biraraya geldik.

Dergi editörü Dr. Abdullah Demir’in öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıda dergipark ve İSNAD atıf sisteminde yapılan değişiklikler hakkında bilgi verildi. Özellikle yeni makale ekleme özelliği örnek bir uygulama ile sunuldu. Başarıyla geçen toplantının ardından tüm katılımcılara FECR Yayınevi tarafından kitap hediye edildi. Bu vesileyle toplantıya ev sahipliği yapan Anadolu İlahiyat Akademi‘nin tüm çalışanlarına misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz.

ESKİYENİ HAKKINDA

Din, Felsefe, Tarih öncelikli olmak üzere Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında gerçekleştirilen akademik çalışmaları yayımlayan Eskiyeni; araştırma makalesi, çeviri, kitap değerlendirmesi, sempozyum değerlendirmesi ve doktora tez özeti türündeki akademik çalışmaları kabul eder.

Doktora öğrencileri, tek yazar olarak; yüksek lisans öğrencileri ise danışmanları ile birlikte (ilk yazar öğrenci – ikinci yazar danışman öğretim üyesi) kaleme aldıkları çalışmaları dergiye gönderebilirler. Kitap değerlendirmesi türünde, yalnızca doktora derecesine sahip uzmanlarca kaleme alınan çalışmalar incelemeye alınır.

 Eskiyeni, 20 Mart ve 20 Eylül tarihlerinde online (30 Mart ve 30 Eylül tarihlerinde matbu) olmak üzere yılda iki kez matbu ve online olarak yayımlanır. 20 Mart tarihli sayı için 1 Ekim – 10 Ocak; 20 Eylül tarihli sayı için ise 1 Nisan – 25 Temmuz tarihleri arasında yazı kabul edilir. Çalışmalardaki atıf ve kaynakça yazımında, İSNAD Atıf Sistemi kullanılmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz