Corona Günlüğüm

0
272

Umarım ne İtalyanlar ne de bir başka millet DECAMERON yazmak durumunda kalır. İbret almak isteyenler bugünlerde bu eseri okuyabilir. #EvdeKal #EvdeKalTR #EvdeKalKitapOku (22 Mart 2020)

“Allah’ın verdiği canı Allah alır.” deyip sadece kendileri dindarmış gibi davranıp hala sokaklarda fink atanlara şöyle deyin: Kur’an’da Allah (وَلَا تُلْقُوا بِاَيْد۪يكُمْ اِلَى التَّهْلُكَةِۚۛ) – “Kendi ellerinizle kendinizi tehlikeye atmayın.” da buyuruyor. (20 Mart 2020)

Bu süreç ve yaşananlar annelerin, babaların, ataların, kitapların, inançların, eğitim sistemlerinin hatta kanunların öğretemediği bazı şeyleri kanlı canlı öğretecek gibi insanoğluna! Ders çıkarabilenlere ve hayatı okuyabilenlere ne mutlu! (20 Mart 2020)

Bizden dua, devletten yaptırım. “İçimizdeki cahillerin yaptıkları yüzünden bizi helâk etme Allah’ım” #EvdeKalTR #EvdeKal #EvdeKalTurkiye (20 Mart 2020)

Sevgili öğrencilerimiz size daha iyi eğitim verebilmek için biz çalışıyoruz. Lütfen siz de insanlık için evde kalın. #EvdeKal #EvdeKalTurkiye (19 Mart 2020)

İnatçı, cahil ve umursamaz insanlar yüzünden tehlikeli günler yaşayacağımızı düşünüyorum. Umarım yanılırım. Umarım en az hasarla sağlıklı ve huzurlu günlere ulaşabiliriz. (15 Mart 2020)

Acımasızca katledilen hayvanlar, sahile vuran masum yavrular, hiç uğruna öldürülen kadınlar, sudan sebeplerle hakkı yenen mazlumlar, türlü iftiraya maruz kalanlar, zor günde yapayalnız bırakılanlar, duyarsızca harcadığımız kaynaklar veeee tüm suçlu 2020. YERSEN!!! (13 Mart 2020)

Bu bir tatil ama biz bu durumu; Arınma, kendimizi muhasebe, hayatın karmaşası ve keşmekeşinden dolayı ihmal ettiklerimize yönelme, keşkelerimizi telafi etme, empati kurma olarak düşünebiliriz. (13 Mart 2020)

Bu tatil zorunluluktu. Acilen olması gerekiyordu. Ancak nasıl olsa tatil diyerek avm ve cafeleri doldurarsak emekler heba olabilir. Birazcık sabır, anlayış ve fedakarlık ile şu kritik süreci atlatalım. Tüm öğrencilerime iyi dinlenmeler. (12 Mart 2020)

Ey Corona Corona, tutam sana golonya. İnsanlığı mahvettin Yeter artık bi sal ya.” Şaka bir tarafa tedbirleri ihmal etmeyelim. Hem kendimizi hem de başkalarının canını tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yok. Herkesin her şeye kolayca erişebildiği ve ulaşabildiği bu çağda, solunum yoluyla geçen bu virüsün her an bize de ulaşabileceği bilinciyle hareket edelim. (11 Mart 2020)

Allah’ın bir kaderinden başka bir kaderine kim kaçacak kim kalacak? Modern zamanlarda yeni bir bölünme hikayesi… Bu sefer hikayeyi okuyan değil yazan olacağız sanırım. (10 Mart 2020)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz