İlyas Uçar - Ebû Rudeyha - Evvâh

Facebook Virüslerine Dikkat!

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 15
ZayıfMükemmel 

Hamd Alemlerin Rabbine, salât ve selam onun elçisi biricik Efendimiz (s.a.v.) üstüne olsun. Rahman ve Rahîm olan Allah'ın adıyla...

Sosyal ağlar artık hemen hemen hepimizi etkileyen ve içine hapseden bir dünya haline geldi. Özellikle FACEBOOK artık milyonlarca kişinin irtibat kurduğu, paylaşım yaptığı en büyük platformlardan birisi. Ancak bu büyük platform, son zamanlarda insanları kandırmak, sömürmek, soymak amaçlı pek çok yol ve yöntemin ana kaynağı olmaya başladı. Bugün sizlere Facebook üzerinden size ve tanıdıklarınıza zarar verecek  çok önemli tehlikelerden bahsedeceğim.

Özellikle;

1. Profilime bakarmısınız Video Paylaştım
2. Yetenek Türkiye yarışmasına ben de katıldım beni oyla.
3. Yeni bir saat/bilgisayar/telefon/ayakkabı vs. aldım bakar mısın?
4. Özel mesaj yoluyla paraya sıkıştım bana şu kadar para verir misin?
5. Slyat Videomu İzleyip Yorum Atarmısınız Lütfen
6. Mükemmel bir zayıflama ürünü ya kullandım faydasını gördüm
7. İzleyin bence süper oldu

gibi video, sunu, fotoğraf veya link paylaşımlarına tıklamayın açmayın. Ne olursa olsun kredi kartı, banka hesabı, tc no vs. gibi özel bilgilerinizi tanıdıklarınız bile olsun paylaşmayın.  Şifrenizi bu gibi durumlarda muhakkak değiştirip varsa bir antivirüs programı ile bilgisayarınızı taratın. Hesabınızdaki uygulamaları inceleyin, gereksiz ve sizden bilgi isteyen tüm uygulamaları silin.

Sanal dünyada bu tip sahtekarlık ve oyunlarla her zaman karşı karşıya kalabilirsiniz. Geç kalmadan, eyvah demeden tedbirinizi alın bana birşey olmaz, ben uyanığım ben zekiyim bana birşey yapamazlar demeyin. Unutmayın ki, akıl akıldan üstündür.

Herkese güvenli ve temiz bir internet diliyorum.


İlyas Uçar
09.12.2013

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile