Çocuklar İçin Siyer

1
1058

Kıymetli dostlar!

İslam Tarihi ve Siyer hakkında tavsiye ve önerilere bugün bir video çalışması eklemek istedim. Özellikle benden tavsiye kitap ismi istiyorsunuz, ben de bunlara her türlü platformdan cevap vermeye çalışıyorum ama bu sefer farklılık yaptım. Çünkü, benim de kullanmaya çalıştığım, geleceğin en önemli irşad ve tebliğ yollarından birisi olabileceğini düşündüğüm Youtube platformu üzerinden 30 bölüm halinde yayımlanması planlanan bu projeyi özellikle çocuklarımız çok beğenecek.

Ödüllü sunucu Fatma Beyza Tütüncüoğlu‘nın anlatımı ile sürecek olan “Çocuklar için Siyer” adlı bu videolar silsilesi televizyonların sevimli yüzü Bekir Develi‘nin Youtube kanalı üzerinden her pazar saat 11:00’de sizlerle olacak.

İlk bölümü baştan sona izledim ve görüşlerimi Fatma Beyza Hanım’a ilettim. Otuz bölümlük bu önemli proje, büyük bir boşluğu dolduracaktır diye ümit ediyor, çocuklarımızı internetten, tabletten ve son zamanlarda yaygınlaşan hayli ilginç kanallardan korumak adına güzel bir alternatif olduğunu düşünüyorum. Son olarak videoyu beğenerek ve sosyal medya hesaplarınızda ve whatsApp gruplarınızda paylaşarak programın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayıp, daha çok kişinin istifade etmesine vesile olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum.

İşte ilk üç bölüm. Yorumlarınızı bekliyorum.

1 Yorum

  1. Ben de YouTube’un etkin bir şekilde kullanılmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Bilim çağında, çocuklarımızı saatlerce oyun oynarken veya oyun videoları izlerken bulmak çok acı veriyor. Bu tip içeriklerin dimağlarında az da olsa bir etki bıraktığını düşünüyorum. 9-10 yıl önce bu mecrâda böyle içerik üreten kanalların sayısı bir elin parmaklarını geçmezken bugün İslâm davetini garaz edinen kimselerin bu mecrâyı boş bırakmamaları umut verici. Samimi olanlarından Allah razı olsun…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz