İlyas Uçar - Ebû Rudeyha - Evvâh

Fetvalar - Dini Sorular - Sorularla İslâmiyet

Değerli ziyaretçi ve üyeler. Dinimizi daha iyi anlamak, sosyal hayatı daha güzel yaşamak adına hergün bilgilerimize yenilerini ekliyoruz. İşte onları öğrenirken ve geçmişi-geleceği tanımaya çalışırken kafamızda doğal olarak bazı soru işaretleri oluşuyor. Bu bölümde kafamıza takılan ve zihnimizi zaman zaman meşgul eden sorulara ve onların cevaplarına yer vermeye çalıştım umarım faydalı olur. Dualarınızdan bizleri eksik etmeyiniz.

 • Allah-İman Esasları ( 3 İçerik )
  Bu bölümde yüce yaratıcımız ve yaratılışımızın amacı olan iman esasları ile ilgili kafanıza takılan soruları ve bunların anlaşılır cevaplarını bulabilirsiniz. Her türlü soru ve görüşleriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Cennet-Cehennem ( 4 İçerik )
  Bu bölümde cennet ve cehennem ile ilgili kafanıza takılan soruları ve bunların anlaşılır cevaplarını bulabilirsiniz. Her türlü soru ve görüşleriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Cinsellik-Mahrem Konular ( 3 İçerik )
  Bu bölümde cinsellik ve kişilerin mahremiyeti ile ilgili kafanıza takılan soruları ve bunların anlaşılır cevaplarını bulabilirsiniz. Her türlü soru ve görüşleriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Diğer Farklı Konular ( 6 İçerik )
  Bu bölümde kategorilenmemiş farklı konular ile ilgili kafanıza takılan soruları ve bunların anlaşılır cevaplarını bulabilirsiniz. Her türlü soru ve görüşleriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Efendimiz Hz. Muhammed S.a.v ( 1 İçerik )
  Bu bölümde Efendimiz Hz. Muhammed s.a.v. ile ilgili kafanıza takılan soruları ve bunların anlaşılır cevaplarını bulabilirsiniz. Her türlü soru ve görüşleriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz.
 • İslam ve Diğer Dinler ( 0 İçerik )
  Bu bölümde islâmiyet ve diğer dinler ile ilgili kafanıza takılan soruları ve bunların anlaşılır cevaplarını bulabilirsiniz. Her türlü soru ve görüşleriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Kur'an-ı Kerim ( 5 İçerik )
  Bu bölümde yüce kitabımız Kur'ân-ı kerîm ile ilgili kafanıza takılan soruları ve bunların anlaşılır cevaplarını bulabilirsiniz. Her türlü soru ve görüşleriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Kurban ( 18 İçerik )
  Bu bölümde kurban ile ilgili kafanıza takılan soruları ve bunların anlaşılır cevaplarını bulabilirsiniz. Her türlü soru ve görüşleriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Melekler-Cinler-Şeytanlar ( 1 İçerik )
  Bu bölümde melekler, cinler ve şeytanlar ile ilgili kafanıza takılan soruları ve bunların anlaşılır cevaplarını bulabilirsiniz. Her türlü soru ve görüşleriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Namaz-Abdest ( 43 İçerik )
  Bu bölümde namaz ve abdest ile ilgili kafanıza takılan soruları ve bunların anlaşılır cevaplarını bulabilirsiniz. Her türlü soru ve görüşleriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Nikah-Evlilik-Aile ( 6 İçerik )
  Bu bölümde nikah, aile ve evlilik ile ilgili kafanıza takılan soruları ve bunların anlaşılır cevaplarını bulabilirsiniz. Her türlü soru ve görüşleriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Oruç ( 21 İçerik )
  Bu bölümde oruç ile ilgili kafanıza takılan soruları ve bunların anlaşılır cevaplarını bulabilirsiniz. Her türlü soru ve görüşleriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Peygamberler ( 0 İçerik )
  Bu bölümde tüm peygamberler ile ilgili kafanıza takılan soruları ve bunların anlaşılır cevaplarını bulabilirsiniz. Her türlü soru ve görüşleriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Yiyecekler-İçecekler ( 2 İçerik )
  Bu bölümde yenilmesi-içilmesi haram-helal olan ürünler ile ilgili kafanıza takılan soruları ve bunların anlaşılır cevaplarını bulabilirsiniz. Her türlü soru ve görüşleriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Zekat ( 4 İçerik )
  Bu bölümde zekat ve sadaka ile ilgili kafanıza takılan soruları ve bunların anlaşılır cevaplarını bulabilirsiniz. Her türlü soru ve görüşleriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz.