Ansiklopedik Video Sözlük | Tarih Kavramları

0
504

Her şeye uzaktan erişimin bu kadar yaygın olduğu bir dönemde bol bol okumanın yanında okumayı sevmeyen veya fırsat bulmayanlar için hali hazırda sürdürdüğüm SÖZLÜK projesini kısa ama faydalı olabilecek bir Ansiklopedik Video Sözlük kanalına dönüştürdüm.

Türkiye’de belki bir ilk olma özelliği taşıyan bu kanalda sadece kavramların sözlük manasını vermekle kalmadım, aynı zamanda akademik bir boyut katmak amacıyla tarih/İslam tarihi literatüründen örnek cümleleri ile manayı zenginleştirmeye çalıştım.

İçeriklerin hazırlanması, videoların oluşturulması, montaj ve sunumu tek başına yürüttüğüm bu çalışma belki profesyonel olmayabilir, gelişmiş ekipmanlar kullanılmamış olabilir, görsel malzeme yetersiz görülebilir ancak özellikle gençlere/öğrencilere ve yeni bilgi öğrenmeye hevesli herkese çok şey katacaktır diye düşünüyorum.

Ülkemizde yapılan pek çok çalışmanın yeterli ilgi ve desteği görmediğinin bilincinde oluşturduğum bu ANSİKLOPEDİK VİDEO SÖZLÜK kanalının tanıtım ve duyurulmasında (whatsapp gruplarında duyurarak, abone olarak, beğeni ve yorum katarak) az çok katkı sağlayan öğrencilerim, hocalarım ve eş/dost/akrabalarıma çok teşekkür ederim.

Gayret bizden, tevfik Allah’tandır.

Takip ve destek için aşağıdaki adresleri kullanabilirsiniz.

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCpnVdowcxvaZriOfsJkZBxA

TWİTTER: https://www.twitter.com/TarihKavramlari

FACEBOOK: https://www.facebook.com/TarihKavramlari

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/TarihKavramlari

Dr. İlyas UÇAR – Aralık 2020

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz