Amvâs Vebası Kitabım Şehir ve Düşünce Dergisi’nde

0
121

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi tarafından hazırlanan “Şehir ve Düşünce Dergisi”nin 16. sayısında  “Şehir ve Karantina” ilişkisi tüm yönleriyle ele alındı. Bu nedenle önemine binaen son çalışmam İslam Tarihinde İlk Salgın: Amvâs Vebası Şehir Kitaplığı bölümünde tanıtıldı.

4 ayda bir yayımlanan derginin bu sayısında Türkiye’nin önde gelen akademisyenleri ve yazarları, “Şehir ve Karantina” üzerine düşüncelerini kaleme aldılar. Onlardan bazıları şunlardır:

Veba: Ümidin Kuru Bir Yaprağa Tutunduğu Zamanlar ¦ Salgın Edebiyatı “Hep Aynı Hikâye”yi mi Anlatır? ¦ Karantina ve Kamu Sağlığı Bağlamında Sosyal Dayanıklı Mahalle ¦ Koronavirüs Komşuluğu ¦ Dünyada ve Türkiye’deki Salgınlar ¦ Şehir Sâkinlerinin Sükût Halleri¦ Sağlıklı Kal Türkiye ¦ Şehir ve Karantina Filmleri ¦ Tarihten Bugüne Karantina Mekânlarımız ¦ Pestsaule Veba Anıtı¦ Karantina’da Kamusa(na)l Alanları Yeniden Düşünmek ¦ Edebî Bir Mesele Olarak Karantina ¦ Osmanlı Hekimlerinin Türkçe Tıp Eserlerinde Veba Hastalığı ve Tedavisi ¦

Dergiye buradan PDF olarak ulaşabilir veya Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi, Esenler Belediyesi Hizmet Binası, Belediye Ek Hizmet Binaları, Esenler Belediyesi Gençlik ve Bilgi Evleri (ESGEV) ve kütüphanelerden ücretsiz olarak temin edilebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz